Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar trimis catre parchet in caz de victime.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar trimis catre parchet in caz de victime.

De fiecare data cand este vorba de victime umane, politia trimite dosarul procurorului? Ce trimite defapt? procesul verbal de constatare sau ce?

Am auzit ca daca lovesti pe cineva si ala ajunge in spital (sa zicem 1-2 zile), si vine politia, chiar inainte ca ala sa depuna plangere, dosarul ajunge la parchet ?! Ce se intampla cu el? Se retrimite inapoi cu propunerea de NUP, sau ce?!

Primul dosar, ce s-a intamplat cu el? sau doar i s-a atribuit nr. unic si atata tot?!