Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... neprezentare proces
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

neprezentare proces

peste 2 zile am termen la un proces si nu ma pot prezenta .daca trimit o adeverinta de la locul de munca ca nu pot fi invoit,iar avocatul sa o prezinte,se poate intampla ceva?
adica este obligatoriu sa fiu prezent?mentionez ca este la finalul procesului.
cu stima
daca sinteti reprezentat si asistat de un avocat puteti lipsi fara probleme.