Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintare minor

Daca sotul meu a fost condamnat in Italia si a executat o pedeapsa de 3 ani cu inchisoarea pentru ca a batut si a dat foc unei femei , eu avand pagina din ziarul local de atunci ( se poate vedea si pe net) , instanta va admite ca proba in dosarul de divorta si incredintare a minorului aceasta dovada? Vreau sa demonstrez ca este un om violent care reactioneaza foarte violent . Ma ameninta mereu ca ma omoara daca indraznesc sa plec cu copilul. Credeti ca instanta poate vedea in el un parinte bun pentru fetita noastra de 1 an si 5 luni. Ce sanse am in procesul de incredintare a minorului avand in vedere cele mai sus mentionate?
Instanta va admite proba. Oricum, avand in vedere varsta frageda a minorei, sansele de incredintare sunt in favoarea mamei.