Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare in registrul operatorilor ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare in registrul operatorilor intracomunitari, cat dureaza ?

Buna ziua,

Am depus o cerere de inregistrare in registrul operatorilor intracomunitar si nu sunt validat pe site-ul VIES de cca. 2 saptamani. Are idee cineva cat dureaza ? Trebuie sa sun la agentia fiscala din orasul in care apartin ?

Firma este nou infiintata la sfarsitul lunii Aprilie 2011.

Multumesc
dupa comunicarea deciziei de inscriere in ROI se valideaza si codul TVA vies.
sunati la AFP si intrebati ce se intampla cu decizia, eventual mergeti personal cu stampila sa v-o comunice sub semnatura.
Multumesc pentru raspuns. Maine o sa incerc la AFP sper sa gasesc o solutie pentru ca e frustrant sa astept atat si sa nu pot lua nicio comanda