Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificatul de deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificatul de deces

buna, vreau sa va spun ca a decedat soacra ieri la ora 6,va rog spuneti-mi de ce avem nevoie pentru a deschide succeaiune,cit costa si ce se poate intimpla in cazul in care certificatul de deces este eliberat si inminat ginerelui decedatei va multumesc.
pt narcisa salbatica.multumesc pt raspuns dar,daca va mai amintiti mesajele de saptamina trecuta unde am spus caci uneia dintr-e cumnate soacra i-a facut acte de vinzare cumparare cu drept de folosinta cit traeste inseamna ca cei2 frati nu mai au nimic,iar cumnatul care a fost dupa certif.de deces se considera deja proprietarul tuturor bunurilor case parintesti .multumesc .
puteti solicita si dvs duplicat dupa certificatul de deces daca refuza sa vi-l dea.oricum din ce relatati nu prea aveti dupa ce sa mai faceti succesiunea daca soacra a facut act de vanzare-cumparare cumnatei dvs.
marieta ciolan a scris:

buna, vreau sa va spun ca a decedat soacra ieri la ora 6,va rog spuneti-mi de ce avem nevoie pentru a deschide succeaiune,cit costa si ce se poate intimpla in cazul in care certificatul de deces este eliberat si inminat ginerelui decedatei va multumesc.

Probabil nu mai cunosc sensul cuvintelor, si in fond, e treaba fiecarui, cum gandeste.
Scuze, cred ca sunteti indurerata!