Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Prelungire sediu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Prelungire sediu

Buna ziua ! As dori sa aflu ce documente trebuiesc depuse la Registrul comertului pentru prelungirea sediului social, pe langa contractul de comodat? Cazier fiscal sau alt document de la administratia financiara? Multumesc.
Mai aveti nevoie si de : hotararea asociatului (sau decizia CA) pentru prelungire, act aditional pt SRL, actul constitutiv actualizat, ocumentul care atestă dreptul de folosinţă asupra spaţiului cu destinaţie de sediu social, înregistrat la administraţia
financiară în circumscripţia căreia se situează imobilul cu destinaţie de sediu social
depinde de documentele incheiate cu proprietarul si perioada, pe site ONRC gasiti OPIS documente depunere mentiuni .
oana76, utilizator
Pe langa conrtractul de comodat mai duceti inca o data dovada de proprietate si atat, cerere depunere si mentionare acte pe care o luati de la informare initiala sii asta-i tot! Faceti doar prelungire durata sediu social, nu-l infiintati acum!
Corect ultimul raspuns; nu mai depuneti hotarare AGA si altele ci ceea ce a mentionat colega.