Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... notificare incetare contract de munca in perioada de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

notificare incetare contract de munca in perioada de proba din initiativa angajatului

Buna ziua,
Am intocmit un model de notificare si vreau sa va intreb daca mai trebuie aprobata, semnata si stampilata de angajator. Este suficient sa-i dau un numar de inregistrare? Mentionez ca desi am semnat contractul de munca, nu l-am primit inapoi semnat de angajator (se afla la resurse umane).
Data inregistrarii notificarii poate sa coincida cu data incetarii contractului?
Va multumesc.

NOTIFICARE
Subsemnatul ____________ , salariat la _______________, in functia de ___________, in conformitate cu prevederile art.31 alin.3 din Codul Muncii, va notific incetarea contractului individual de munca nr..________/__________ incheiat cu dvs. incepand cu data de _________.

Data ___________ Semnatura _______________
Buna seara.
Mai este valabila aceasta notificare conform art 31?
Mentionez ca sunt angajata pe perioada NEdeterminata si perioada de proba de 3 luni (este prevazuta in contract)
Lucrez cu contract de 3 saptamani, nu stiu daca voi primi ceva pt perioada lucrata, conteaza doar ca lucrurile nu sunt chiar asa cum pareau, iar aceasta notificare fara preaviz ar fi foarte convenabila
Multumesc

Cornel Vasile a scris:

NOTIFICARE
Subsemnatul ____________ , salariat la _______________, in functia de ___________, in conformitate cu prevederile art.31 alin.3 din Codul Muncii, va notific incetarea contractului individual de munca nr..________/__________ incheiat cu dvs. incepand cu data de _________.

Data ___________ Semnatura _______________

CamyF, utilizator
Puteti folosi acest model ... art.31 alin.3 C.mun. este in vigoare.

Aveti dreptul la salariul pentru munca depusa, iar perioada de proba constituie vechime in munca.
Multumesc. Deci ar trebui sa fiu platita chiar daca sunt doar 20 de zile
Da, trebuie sa fiți plătită pentru acele zile lucrate.