Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare - incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare - incetare CIM

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati intr-o situatie : in urma angajarii unei doamne cu contract pe perioada determinata de o luna in care se mentioneaza perioada de proba de 5 zile lucratoare, exista un format tipizat referitor la acea notificare scrisa prin care se poate inceta contractul fara demisia doamnei? Mentionez faptul ca doamna a semnat contractul iar a doua zi am primit mesaj ca nu va mai veni la munca ! pot sa incetez contractul prin intermediul acelei notificari referitoare la perioada de proba?
Alexandra Ilie, utilizator
Daca va aflati in perioada celor 5 zile lucratoare , atunci puteti trimite notificarea in baza art.31 alin.3 C.mun.

Unitatea ____________________________________
Sediul _____________________________________
C.U.I. ________________________

N O T I F I C A R E P R I V I N D Î N C E T A R E A C O N T R A C T U L U I I N D I V I D U A L D E M U N C A
Nr. _______ din _____________

Subsemnatul (a) _____________________, reprezentant legal al ______________________,
în calitate de ________________________ , în baza dispozitiilor statutului societatii,

În temeiul prevederilor art. 31 alin.3 din Legea nr. 53/2003 – Codul muncii,

VA ADUC LA CUNOSTINTA

Incepand cu data de ....... inceteaza contractul individual de munca al d-lui (d-nei) ____________, înregistrat sub nr. _________/___________ .
Prezenta notificare poate fi contestata la Tribunalul ..........,in termen de 45 de zile de la comunicare.

Conducatorul unitatii
Multumesc din suflet pentru ajutorul acordat de fiecare data !