Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de CCC?

Buna ziua! Sunt insarcinata iar data probabila a nasterii este 8 august. In ultimele 12 luni am lucrat 4 ore pe zi pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului?
Puteti beneficia de indemnizatie pentru CCC chiar daca ati lucrat numai 4 ore pe zi.
Va multumesc din suflet!