avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de CCC?

Buna ziua! Sunt insarcinata iar data probabila a nasterii este 8 august. In ultimele 12 luni am lucrat 4 ore pe zi pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului?
Cel mai recent răspuns: TRamona , utilizator 17:47, 31 Mai 2011
Puteti beneficia de indemnizatie pentru CCC chiar daca ati lucrat numai 4 ore pe zi.
Va multumesc din suflet!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie Andr33a99 Andr33a99 Buna ziua!Bună ziua! Sunt insarcinata in 6 luni si momentan lucrez, urmand ca pe 7 Iunie sa fac 6 luni la actualul loc de munca. Anul trecut am mai lucrat 4 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj si indemnizatie pentru ccc TRamona TRamona Buna ziua! Din 01.10.2009 pana in 01.02.2011 am lucrat ca vanzatoare respectiv mic conducator de firma cu program de 4 ore cf CIM iar de la 01.02.2011 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil calin1992 calin1992 Buna seara! Sora mea poate beneficia de indemnizatie crestere copil timp de doi ani daca a muncit in perioada 01 septembie - 01 decembrie si pe data de 18 ... (vezi toată discuția)