Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile pentru microintreprinderi
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile pentru microintreprinderi

Buna ziua,
Pot obtine finantare nerambursabila pentru infiintarea unei microferme pentru cresterea gainilor ouatoare?
Ma gandeam la o finantare 100%, fara aport personal.
Am vazut ca programul lansat de catre stat pentru IMM-uri nu ofera decat 10000 euro, dar trebuie sa detii 50% din valoarea proiectului.
Multumesc.
florentinadaniela a scris:

Buna ziua,
Pot obtine finantare nerambursabila pentru infiintarea unei microferme pentru cresterea gainilor ouatoare?

Ce propuneti dvs. nu este gandit pe conditiile niciunui program cu fonduri europene. Pentru gaini ouatoare, ca sa va calificati, trebuie mult mai multe pasari decat inseamna o microferma.