Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ref recurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ref recurs

Am urmatoarea speta:
ma judec cu fostul angajator asupra unor drepturi salariale, am castigat pe fond la TMB si fostul angajator a declarat recurs. In cererea de recurs avocatul angajatorului in loc sa o formuleze pe numele meu a trecut numele si adresa altei persoane, se poate respinge recursul din aceasta cauza?
Depinde:
- este posibil ca avocatul sa realizeze greseala si sa isi precizeze actiunea, indicand corect intimatul, caz in care judecata merge pe fagasul normal;
- se poate respinge recursul ca formulat impotriva altei persoane.
da, recursul poate fi respins l fiind formulat imporiva unei persoana fara calitate procesuala in dosarul respectiv
dar, daca pana la primul termen de judecata avocatul firmei revine si rectifica greseala si face precizarile de rigoare , atunci dosarul isi continua cursul
sandel25 a scris:

Am urmatoarea speta:
ma judec cu fostul angajator asupra unor drepturi salariale, am castigat pe fond la TMB si fostul angajator a declarat recurs. In cererea de recurs avocatul angajatorului in loc sa o formuleze pe numele meu a trecut numele si adresa altei persoane, se poate respinge recursul din aceasta cauza?

La primul termen de judecata exista posibilitatea indreptarii erorii materiale facute de catre acel avocat.