Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... propunerea de probe in stabilire program vizita minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

propunerea de probe in stabilire program vizita minor

Buna ziua. Am avut termen pt. stabilire program vizita si in timpul sedintei,judecatoarea a incuviintat ca probe si martori pt. termenul urmator.Nu am mentionat numele martrului nici eu si nici paratul. Acum ce fac: la termenul urmator merg direct cu martorul pt. a fi audiat?
Sau trebuie sa trimit inainte de termen numele lui la dosar sau cum procedez? Au trecut 6 zile de la ultimul termen.
Eu nu am avocat si sfatul dvs. imi e necesar.
Multumesc.
Daca proba este incuviintata, instanta probabil v-a pus in vedere fiecarei parti sa va prezentati martorul in instanta, la urmatorul termen, chiar daca nu ati specificat numele.
Daca ati fi mentionat numele si adresa martorului , instanta ar fi dispus citarea lui. Asadar, dvs veti prezenta martorul, iar cand se face apelul in dosar, puteti spune ca este prezent in sala si martorul admis.
ContSters122901, utilizator