Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM partial la medici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM partial la medici

buna ziua,
va rog frumos sa-mi spuneti un medic care are norma intreaga la spitalul judetean - 7 ore pe zi, cu cat mai poate lucra part-time la o clinica particulara? si in baza carui act normativ.
multumesc!
Inca o norma de maxim 8 ore pe zi, asta daca rezista fizic. Puteti avea doua contracte de munca, asa cum zice Codul Muncii actualizat in luna mai 2011.
pai nu tre sa ne incadram in cele maxim 12 ore de munca pe zi?
si e medic. nu are programul redus?
Dar puteti sa alegeti si mai putine ore pe zi pentru al doilea contract.