avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ajutor nastere copil - salariu mediu pe unitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ajutor nastere copil - salariu mediu pe unitate

Buna,

Se mai acorda ajutorul de nastere copil - salariu mediu pe unitate ?
Acesta se dadea prin Contractul Colectiv de munca - mai este valabil acest contract cu noul cod al muncii?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:53, 31 Mai 2011
1. Vi se poate acorda asa ceva numai daca este prevazut in CCM aplicabil unitatii in care lucrati.
2. Nu mai exista (si nici nu va mai exista) CCMUNN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se mai acorda un salariu mediu pe unitate pentru nasterea fiecarui copil? gianis gianis Potrivit contractului colectiv de munca se acorda mamei un salariu mediu pe unitate pentru fiecare copil la nasterea acestuia. Vreau sa stiu daca se mai ... (vezi toată discuția)
Prima de nastere de la angajator nikoly nikoly buna seara.eu si sotul meu lucram la aceasi societate si vrem sa stim daca vom primim amandoi bani,daca trebuie sa facem 2 cereri pentru a obtine prima de ... (vezi toată discuția)
Salariu mediu pe unitate - bonus la nastere butterfly_1976 butterfly_1976 Buna ziua! Se mai acorda un salariu mediu pe unitate la nasterea copilului? Era un beneficiu conform CCMN 2007-2010, se pastreaza in 2011? Se acorda in sistem ... (vezi toată discuția)