Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ajutor nastere copil - salariu mediu pe unitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ajutor nastere copil - salariu mediu pe unitate

Buna,

Se mai acorda ajutorul de nastere copil - salariu mediu pe unitate ?
Acesta se dadea prin Contractul Colectiv de munca - mai este valabil acest contract cu noul cod al muncii?

Multumesc!
1. Vi se poate acorda asa ceva numai daca este prevazut in CCM aplicabil unitatii in care lucrati.
2. Nu mai exista (si nici nu va mai exista) CCMUNN.