Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... copie dupa un contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

copie dupa un contract de munca

De unde pot obtine o copie dupa un contract individual de munca care intre timp a fost incheiat ?
O pot obtine de la ITM sau numai de la fostul angajator ?
Multumesc anticipat .
O puteti obtine de la fostul angajator ... de la ITM este cam greu de obtinut o astfel de copie, intrucat exista un Ordin al Ministrului Muncii emis in mai 2010 care nu mai prevede eliberarea de catre ITM de copii de pe documentele depuse de angajatori si existente in arhiva institutiei publice.