Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier?

In urma anchetarii de catre DIICOT pentru posesia unei substante aflate in tabelul 3, la droguri de risc intr-o cantitate extrem de mica, procurorul a dispus scoaterea de sub urmarire penala si sanctionarea cu amenda administrativa in valoare de 300 de lei. Apare ceva la cazier ulterior ?
Nu, amenda administrativa nu se inregistreaza in cazier.
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc pentru raspuns !