avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cheltuieli de judecata, recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cheltuieli de judecata, recurs

Buna ziua,

Am depus recurs pentru neacordarea in totalitate a cheltuielilor de judecata, instanta de fond a acordat suma de 600 Ron, dintr-un total de 3000, va rog sa-mi spune-ti care este valoarea taxei de timbru pentru diferenta de 2400 Ron?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 19:14, 2 Iunie 2011
va trebui sa achitati jumatate din valoarea taxei de timbru pe care ati platiti-o la instanta de fond.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutie: respinge actiunea SergiuUigres SergiuUigres Buna ziua. In cursul anului trecut am avut un accident cu motocicleta. Am intrat in intersectie pe culoarea verde a semaforului lovindu-ma de o ... (vezi toată discuția)
Taxa de repunere pe rol proces de partaj Lylyca Lylyca In cazul unui proces de partaj inceput in 2005 in care sunt parata, nu stiu daca reclamantul a platit sau nu, taxa de timbru in functie de valoarea masei ... (vezi toată discuția)
Plata timbru ramonel78 ramonel78 am primit sentinta si am constatat ca nu mi s-au acordat toate cheltuielile de judecata si dobanda ceruta .mi s-a recomandat sa fac recurs sa cer plata ... (vezi toată discuția)