Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inginerversus inginer colegiu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inginerversus inginer colegiu

La salarizarea a doi salariati avand in vedere ca unul este inginer cu durata studiilor de 4 ani iar celalalt -inginer colegiu cu durata studiilor de 3 ani ar trebui sa se faca distinctie????Pe diploma amandurora este scris INGINER
Tocmai acesta poate fi un motiv pentru care s-au introdus criteriile de performanta in contractele de munca. La angajare pot avea acelasi salariu dar pe parcurs, pot aparea departajari in functie de cat de bine ies la evaluare, fara sa mai conteze acea diploma.