Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... mediere competenta judecatorie
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

mediere competenta judecatorie

Daca sotii locuiesc in judete diferite, de unde vor alege mediatorul ? La care judecatorie se va solutiona ?
mediatorul poate fi ales de oriunde. important este sa fie agreat de ambele parti.
judecatoria depinde de natura litigiului pe care-l aveti de solutionat.
Mediatorul poate fi ales de oriunde, important este sa va puneti cei 2 soti de comun acord pe care il alegeti.
Se va solutiona la judecatoria unde ati introdus actiunea de divort.