avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... mediere competenta judecatorie
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

mediere competenta judecatorie

Daca sotii locuiesc in judete diferite, de unde vor alege mediatorul ? La care judecatorie se va solutiona ?
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 22:27, 5 Iunie 2011
mediatorul poate fi ales de oriunde. important este sa fie agreat de ambele parti.
judecatoria depinde de natura litigiului pe care-l aveti de solutionat.
Mediatorul poate fi ales de oriunde, important este sa va puneti cei 2 soti de comun acord pe care il alegeti.
Se va solutiona la judecatoria unde ati introdus actiunea de divort.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intampinare divort 28lacra 28lacra Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca intr-o actiune de divort, este mai bine ca intampinarea sa fie introdusa impreuna cu o cerere reconventionala sau ... (vezi toată discuția)
Divort mediator1 mediator1 Buna seara.Eu sunt plecata de la sotul meu de mai bine de un an jumate.Cauza plecarii a fost boala de care sufera el( skizofrenie paranoica).Pe parcursul ... (vezi toată discuția)
Divort in cazul in care este un copil minor la mijloc robertxl robertxl Buna ziua, Am cautat informatii legate de acest subiect insa nu sunt foarte lamurit in aceasta privinta. Sunt casatorit insa de ceva vreme nu ne mai ... (vezi toată discuția)