avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie 112 rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie 112 rectificativa

buna ziua,

am o problema daca ma puteti ajuta. in declaratia initiala 112 nu am declarat un salariat pot sa fac rectificativa si sa-l declar ? primesc vreo sanctiune sau ce se intampla?
Puteti face declaratie rectificativa.Nu este amenda daca ati depus initial.Vi se vor calcula majorari la obligatia de plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce declaratie fac? madellaine madellaine Buna ziua. In luna martie 2008, in declaratia 100 ar fi trebuit sa declar impozit pe profit zero. Am declarat doar impozitul pe venituri din salarii. Va rog ... (vezi toată discuția)
Rectificativa 112 mary_catalina mary_catalina Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. In perioada martie - iunie 2011 in declaratia 112 nu s-a trecut la un angajat co-asiguratul (sot). ... (vezi toată discuția)
Rectificativa cas 2005 dali_c dali_c Buna ziua, Un fost salariat mi-a cerut o discheta cu o declaratie rectificativa pt ianuarie 2005 deoarece nu figureaza in acea luna la pensii. Societatea a ... (vezi toată discuția)