Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... poprire pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

poprire pensie de intretinere

Avand in vedere reglementarile noului cod al muncii,imi mai pot retine 50% din salariu pentru pensie alimentara(3 copii),sau doar maxim 1/3.multumesc/
legal, pt 3 copiii, procentul maxim ce li se cuvine, e de 50% din salariu. daca aveti si pensie restanta, nu va poate popri mai mult de 50 % din salariu
multumesc.am trimis un mesaj .