avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce sanse sunt sa imi ia fetita?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce sanse sunt sa imi ia fetita?

sunt singura si am doi copii . fostul sot vrea sa o ia pe cea mica iar eu nu suport gandul sa le desparta.
judecatorul vrea adeverinta de venit si a trebuit sa plec sa muncesc .
fetele sunt la mama mea la tara unde deja a fost facuta ancheta sociala.
daca nu reusesc sa ma angajez pana pe 20 iunie pot sa aman ?
el munceste si are salriul de 20 mil
va rog mult dati-mi un sfat
va multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 02:43, 9 Iunie 2011
Faptul ca nu aveti serviciu nu este un criteriu care sa stea la baza incredintarii atata timp cat aveti cu ce intretine copiii . Puteti lucra fara carte de munca sau la tara .Daca in ancheta sociala se opineaza sa vi se incredinteze dvs. copiii si martorii sustin ca aveti venituri si ca va ajuta parintii , nu e nici o problema.
mersi mult pt raspuns .
judecatorul a insistat pt adeverinta .
avocata fostului sot a intrebat cui i se va da copilul iar judecatorul a dat de inteles ca "celui cu salariu mai mare".
fetita are 3 ani si nu am stat mai mult de 2 zile despartite .
iar el nu s-a mai interesat de ea din aprilie
Daca din probele administrate va rezulta ca minora va muri de foame daca va ramane cu dvs.,aceasta va fi incredintata tatalui.
Daca puteti sa ii asigurati un trai decent sau sa nu se teama instanta ca minova va suferi veti obtine castig de cauza.
Daca dovediti ca minora este atasata de dvs. in mod normal ar trebui sa obtineti castig de cauza...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort care implica 2 copii luminitza41 luminitza41 buna seara , eu si sotul meu am hotarat sa divortam ...nu mai putem sta impreuna din cauza neintelegerilor dintre noi .Eu as vrea ca amamndoua fetele (una de ... (vezi toată discuția)
Divort cu copii mici kalinda kalinda As dori un raspuns la o problema. In cazul divortului, in conditiile in care sunt doi copii (3 ani si 1 an si o luna), apartamentul este luat prin credit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua sarbu andreea sarbu andreea in urma cu 2 ani m-am despartit de sotul meu in fapt nu legal in urma casatoriei au rezultat 2 fete cea mare de 6 ani iar cea mik de 3 ani.In urma cu 2 luni ... (vezi toată discuția)