Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minori

am doi copii minori din oct am divortat de tatal lor ei mi au fost incredintati mie am o hotarare definitiva in acest sens se poate sa i scot din tara fara acordul tatalui? precizez ca nu are nici un program de vizita stabilit deoarece nu sa prezentat
daca vi s-a incredintat exclusiv dvs tutela copiilor si aveti in acest sens hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila nu aveti nevoie de acordul tatalui pt a iesi cu copiii din tara.
Da, puteti iesi din tara impreuna cu cei doi minori fara acordul tatalui.
Aveti nevoie de hotararea de divort in original legalizata cu mentiunea "definitiva si irevocabila" si pasaport pentru minori.