avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Hotarari legalizate,insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Hotarari legalizate,insolventa

Am doua hotarari definitive la Somatie de plata,datorita faptului ca debitoarea nu a facut recurs in termenul legal de 15 zile.
Intrebarea e daca trebuiesc numai legalizate ,sau si investite cu formula executorie avand in vedere faptul
ca societatea debitoare a intrat in insolventa?
Ultima modificare: Joi, 9 Iunie 2011
clau1980, utilizator
Cel mai recent răspuns: bossman , utilizator 00:00, 11 Iunie 2011
Buna seara .
Trebuie investite cu titlu executoriu .
Marius Bote .
ok. multumesc!
clau1980 a scris:

Intrebarea e daca trebuiesc numai legalizate ,sau si investite cu formula executorie avand in vedere faptul
ca societatea debitoare a intrat in insolventa?

Nu mai are nici o importanta acest aspect.
Trebuie sa va inscrieti la masa credala
Insolventa i-a fost ceruta de catre finante care de altfel au numit si lichidator si inca o firma.
Acum i-am cerut-o si eu.Daca se aproba am inteles ca dosarele se conexeaza.
Mai trebuie sa ma inscriu la masa credala?
Ultima modificare: Vineri, 10 Iunie 2011
clau1980, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma intrata in insolventa advsys advsys buna ziua Acum cateva zile am primit o notificare cu privire la o firma care a intrat in insolventa, problema este urmatoarea: Noi la societatea care a ... (vezi toată discuția)
Urgent!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! adibarbu27 adibarbu27 buna ziua!am o mare problema. tocmai ce am obtinut o ordananta pentru somatie de plata ptr o societate dbitoare, dar nu am mai avut timp sa o legalizam ... (vezi toată discuția)
Bilet refuzat onicutza onicutza buna seara!am si eu nevoie de un sfat.am primit un bilet la ordin de la o firma si a fost refuzat la banca pe motiv ca nu sunt bani.am luat legatura cu ... (vezi toată discuția)