Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Hotarari legalizate,insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Hotarari legalizate,insolventa

Am doua hotarari definitive la Somatie de plata,datorita faptului ca debitoarea nu a facut recurs in termenul legal de 15 zile.
Intrebarea e daca trebuiesc numai legalizate ,sau si investite cu formula executorie avand in vedere faptul
ca societatea debitoare a intrat in insolventa?
clau1980, utilizator
Buna seara .
Trebuie investite cu titlu executoriu .
Marius Bote .
ok. multumesc!
clau1980 a scris:

Intrebarea e daca trebuiesc numai legalizate ,sau si investite cu formula executorie avand in vedere faptul
ca societatea debitoare a intrat in insolventa?

Nu mai are nici o importanta acest aspect.
Trebuie sa va inscrieti la masa credala
Insolventa i-a fost ceruta de catre finante care de altfel au numit si lichidator si inca o firma.
Acum i-am cerut-o si eu.Daca se aproba am inteles ca dosarele se conexeaza.
Mai trebuie sa ma inscriu la masa credala?
clau1980, utilizator