Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TRANSMITERE REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TRANSMITERE REVISAL

DACA FAC ACTE ADITIONALE IN CAT TIMP POT SA LETRANSMIT IN REVISAL
Ce fel de acte aditionale?nu toate se transmit in REVISAL..
lamuriri..:D
iulia53, utilizator
DRAGFLO a scris:

DACA FAC ACTE ADITIONALE IN CAT TIMP POT SA LETRANSMIT IN REVISAL

Actele aditionale care cuprind modificari referitoare la :
a) durata contractului;
b) felul muncii;
c) timpul de muncă ;
d) elementele de identificare ale salariatului: numele, prenumele, codul
numeric personal (CNP);
e) tipul contractului

se transmit prin REVISAL in termen de 5 zile de la data la care au intervenit modificari ale acestor elemente.