Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... imi ploua in apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

imi ploua in apartament

buna ziua...ma confrunt cu o problema grava...de care ori ploua afara imi ploua in apartament ..pentru ca apartamentul de deasupra este vai de capul lui si de acolo porneste tot iar de la mine apa se infliltreaza in perete pana la vecina de jos ..vecina de deasupra zice ca o sa rezolve treaba da nu se stie cand ...cum sa procedez cui ma pot adresa , mi se distruge apartamentul in felul asta
Faceti o adresa scrisa catre presedintele asociatiei de proprietari. Sa vina, sa constate si sa puna in discutia comitetului executiv reparatia acoperisului.Toti proprietarii sunt obligati sa contribuie la reparatia acoperisului.
Intre timp ar fii bine sa chemati si cativa vecini, sa incheiati un proces-verbal si sa faceti foto. Asta in situatia in care o sa intampinati greutati si v-a trebui sa deschideti asociatiei un proces in obligatia de a face, respectiv de a repara acoperisul.