Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat si angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat si angajator

AM reclamat fostul angajator cu niste nereguli a fost sactionat,ca sa nu mai ajung in instanta pot sa cer drepturile pe cale amiabila printr-un comunicat scris fax sau E-MAIL daca e de acord acesta.
Daca aveti o hotarare investita cu titlu executoriu, mergeti direct la firma sau apelati la un executor judecatoresc.
ma indoiesc ca fostul angajator va va da aceste drepturi pe cale amiabila. incercati printr-o notificare scrisa sa solicitati aceste drepturi. opinia mea este ca tot in instanta veti rezolva problema.