Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte succesiune

Buna ziua.Bunica mea a murit in urma cu 2 ani,ea fiind coproprietar al unui apartament(proprietar fiind mama mea).Pentru succesiune am nevoie de actele de divort al bunicii cu primul sot si certificatul de deces al celui de-al doilea sot.De unde as putea sa le procur nestiind anii in care s-au eliberat acestea?Mentionez ca stiu doar numele sotilor,alte date in legatura cu acestia nu cunosc.Cum se poate face succesiunea?Astept raspuns.Va multumesc!
niste date tot va sunt necesare in obtinerea actelor, in duplicat.
1. Pentru hotararea judecatoreasca de divort, va e necesar un nr. de dosar si judecatoria unde s-a judecat procesul ( ati putea obtine, eventual, aceste date de la serviciul de Stare civila al primariei unde s-a incheiat casatoria);
2. pentru certificatul de deces, adresati-va Serviciului de Stare Civila unde a murit persoana in cauza.
Nu stiu nici nr de dosar si nici locul unde a murit persoana.Am o banuiala,dar nu este ceva sigur.Dar voi incerca.Va multumesc foarte mult.O
zi buna!