Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Legea cu privire la centura de siguranta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Legea cu privire la centura de siguranta

A intrat in vigoare legea conform careia pentru depăşirea cu cel mult 20 km/h a vitezei maxime admise, folosirea telefoanelor fără dispozitiv hands-free, nesemnalizarea schimbării direcţiei de mers şi nepurtarea centurii de siguranţă soferii vor primi doar avertisment ?
NU
Nu si nici nu cred ca se va aproba asa ceva.