Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general chitante si facturi sau casa de marcat? (pfa, ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

chitante si facturi sau casa de marcat? (pfa, inchirieri)

pot sa emit factura si chitanta si persoanelor fizice, sau doar firmelor? inchiriez o cabana, si pt asta am facut un pfa. deci nu vand nimic. in acest caz este de ajuns factura si chitanta, sau mai am nevoie si de o casa de marcat?
Aveti nevoie de casa de marcat. Scutite de la utilizarea caselor de marcat fiscale sunt doar agentiile de turism care vand pachete de servicii turistice ori de componente ale acestora .