Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna. acte pierdute in strainatate - ce trebuie facut?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna. acte pierdute in strainatate - ce trebuie facut?

am si eu nevoie de putin ajutor.in urma cu cateva zile o cunostinta care se afla la munca in strainatate si-a pierdut portofelul cu acte.Va rog sa imi spuneti ce se face in cazul asta?Am auzit ca se merge la consulat si ca va primii un buletin provizoriu,dar vreau sa stiu cat timp este valabil acest buletin sau ce o fii el.Va multumesc
multumesc mult
Buna ziua ,am trimis actele in original ale fetitei mele pentru Children Benefit iar ei au pirdut actele. 've pot face pentru a putea pleca cu fetita inapoi in Romania deoarece ea pe 11 septembrie incepe scoala .Va multumesc!
In cazul pierderii de acte buletin certificat de nastere si am decat copie dupa certificat se poate face imputernicire cuiva in tara sa mi scoata actele?