avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1371 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită avocat executat de Finante
Discuție deschisă în Executare silită

avocat executat de Finante

am datorii la Finante, cam mari, nu am bunuri, nu am bani in cont.Finantele au dreptul sa se adreseze superiorilor mei?
Cel mai recent răspuns: ContSters63637 , utilizator 14:34, 28 August 2008
poprire pe salariu
avocatii nu semneaza stat de plata.au onorarii . care salariu..........................?
Poprirea se face pe cont, iar onorariul poate foarte bine sa fie achitat in cont. Poate fi platit si cash.

Nu inteleg insa dilema cu "superiorii". Care superiori, daca tot vorbim de un avocat, adica un profesionist independent? Apoi, avand in vedere ca sanctiunea e personala, ce treaba ar putea avea "superiorii"?
poprire pe venituri
daca sunteti avocat angajat lla o entitate din cele prevazute de l51/95, da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire conturi bancare RazvanDR RazvanDR Buna ziua, am si eu o dilema in legatura cu un credit de nevoi personale neachitat de prin 2009. Eu am luat un credit de nevoi personale de la Euroline, am ... (vezi toată discuția)
Cont bancar distinct al cabinetului de avocat, fata de cel personal al avocatului nyusziful nyusziful Buna ziua, as avea aceasta nelamurire: exista vreo obligativitate in sarcina avocatulu ide a-si deschide un cont bancar distinct al cabinetului, sau el poate ... (vezi toată discuția)
Executare patrimoniu administrator? PINTILIESORIN PINTILIESORIN Sunt administrator si asociat unic la un srl care datoreaza bugetului de stat 9.000 ron.Am comercializat cosmetice in anul 2000/2001 si am ramas cu ,,tepe'' in ... (vezi toată discuția)