Forum Discuţii juridice Executare silită avocat executat de Finante
Discuție deschisă în Executare silită

avocat executat de Finante

am datorii la Finante, cam mari, nu am bunuri, nu am bani in cont.Finantele au dreptul sa se adreseze superiorilor mei?
poprire pe salariu
avocatii nu semneaza stat de plata.au onorarii . care salariu..........................?
Poprirea se face pe cont, iar onorariul poate foarte bine sa fie achitat in cont. Poate fi platit si cash.

Nu inteleg insa dilema cu "superiorii". Care superiori, daca tot vorbim de un avocat, adica un profesionist independent? Apoi, avand in vedere ca sanctiunea e personala, ce treaba ar putea avea "superiorii"?
poprire pe venituri
daca sunteti avocat angajat lla o entitate din cele prevazute de l51/95, da