Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In cite transe pot sa platesc la un executor judecatoresc o executare silita?
onorariu la executor se plateste in intregime :))
Din mesaj eu inteleg ca e vorba de debit plus cheltuieli de executare, nu doar de onorariu. Oricum legea prevede ca si onorariu poate fi platit in rate.

Nu exista nicio prevedere legala care sa stabileasca plata in rate a debitului, dar se poate incheia cu executorul si creditorul un acord pentru plata in rate.
il sustin pe colegul. Pentru debitul restant va intelegeti pt rate cu creditorul. Pt onorariul datorat executorului vorbiti direct cu el. Pentru cheltuielile de executare tot cu creditorul intrucat el le avanseaza conform legii si la el vor ajunge.