Forum Discuţii juridice Executare silită titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

titlu executoriu

buna ziua, am primit o hatarare acasa cum ca banca pentru un card de credit ne platit au ajuns la executare silita cum ca'mi scoate casa la licitatie si sa recupereze cu tot cu cheltuieli de judecata, dar eu tot ce am e girat la o alta banca care am imprumutat o suma mult mai mare si ma intrebam daca poate sa-mi vina cu exeutarea silita sa-mi ia lucruri din casa mai ales ca la cealalta banca unde e girat tot specifica in contract ca tot ce cumpar pana in momentul stingerii creditului intra in posesia bancii. va rog din suflet spuneti-mi ce se va intampla. va multumesc
Ce se va intampla,, ambele banci au acelasi rang si se vor inscrie fiecare cu privilegiile ce le au.. adica va scoate bunurile mobile si imobile la vanzare pana la indestulare. Mai este o portita contestatia la executare silita si cereti in cadrul contestatiei la executare "suspendarea executarii silite"pornita impotriva DV. in Dos. Ex. Nr.X...:((
Manole Dumitru a scris:

ambele banci au acelasi rang

Ce rang au?
bine intrebat @adutescu, hai sa vedem ce raspunde @Manole Dumitru. Chiar sunt curios :)