Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... hartuire
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

hartuire

cum se poate proceda ptr o plangere impotriva cuiva care efectiv hartuieste verbal o persoana pe strada in cercuri de cunoscuti?
mentionez ca respectiva pers mai are 2 avertismente pe aceasta tema.multumesc.
Ardesati' va cu plingere organelor de politie care o pot amenda contraventional