Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... trebuie sa fac si ordonanta presedintiala in instanta?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

trebuie sa fac si ordonanta presedintiala in instanta?

O persoana juridica a avut un control de la garda financiara si a primit ca sanctiune
-amenda contraventionala pt neinregistrarea in casa de marcat a vinzarilor cu amanuntul
-avertisment pt ca casa de marcat nu avea ora reglata corect
si ca sanctiune complementara suspendarea activitatii pe 3 luni.
Am facut plingere impotriva procesului verbal.
OG.2/2001 prevede ca plingerea impotriva procesului verbal suspenda punerea in executare a aestuia pina la finalizarea procesului.

Intrbarea mea este urmatoarea mai trebuie sa fac si ordonanta presedintiala pt a cere suspendarea aplicarii masurii complentare? daca da cu cit se taxeaza?
Va rog datimi un raspuns .Multumesc
Nu trebuie sa mai faceti nimic, plangerea impotriva procesului verbal de contraventie suspenda efectele acestuia de drept, pana la finalizarea procesului.