Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Imobiliare !! Cine TOT tine piciorul '' PE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Imobiliare !! Cine TOT tine piciorul '' PE FRANA '' ???

2006 > 2007 > Chiar si 2008 anii de BOOM imobiliar IN ROMANIA !!!
Se construia '' CU TUPEU '' !!! In '' DRACI '' spuneau cate '' UNII '' !!!
APOI '' cineva '' >>> cine oare ??? brusc a apasat '' FRANA'' a mai
tras si '' FRANA DE MANA '' asa ca sa fie '' SIGUR '' si a cam
'' uitat '' sa ridice piciorul de pe '' FRANA '' !!!
CINE sa fie OARE '' Fantoma'' care '' bantuie '' Adolescenta si inca '' Imatura '' piata imobiliara DIN ROMANIA ???
S - a intors ca un '' bumerang '' LACOMIA '' unor '' Dezvoltatori ''
impotriva LOR ???

Domnule AfroMTV, bula imobiliara a mancat cresterea economica, ne-am imbatat cu iluzia ca suntem proprietari pe 100.000 euro si acum ne trezim din betie cand ne dam seama ca de-abia avem bani sa platim rata, ce sa mai facem investitii. Rabdare.

@alexis45
Aveti mare dreptate, timpul le va rezolva. As dori doar sa spun ca in 1989 pretul subventionat (deci nu real) per ap de 2 cam in Bucuresti era aprox 3-4 salarii medii anuale, se zicea ca e cat o Dacie. Dupa care a inceput o bula care a durat 5 ani ca toate bulele, s-a spart cred in vara 1995 (cand un anumit afacerist si-a retras toate investitiile). Din 1996 pana in 2003 pretul per ap. 2 camere a fost de 15-25.000 $, dupa care a sarit in bula 2003-2008 din care ne trezim azi. Si eu va doresc mult succes, daca aveti 1 milion $, mai bine faceti short selling:)
Lipsa TOTALA de seriozitate ; LIPSA unui '' PLAN NATIONAL ''
economic si legal au adus Romania in situatia actuala !!
Speculatii si '' bule '' imobiliare s- au facut > se fac > se vor mai face CAT timp vom exista pe PAMANT !!!
DE ce se '' ingramadesc TOTI '' in China ???
Excluzand conducerea comunista si 1,3 miliarde de locuitori
LIPSA de '' cutrmure '' politice si legale !!!
NU schimba sistemul legal si fiscal dupa cum vor '' muschii ''
unora !!! STABILITATEA este marele lor AVANTAJ !!!!
NU poti avea pretentii la '' investitii '' si crestere economica
asa cum are China cand faci < Alba - Neagra > cu sistemul legal si
fiscal din 4 in 4 ANI !!!!!