Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare adresa in cf
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare adresa in cf

Buna ziua,

Am o casa situata pe un teren cu iesire la doua strazi. Adresa din buletin este str.A fara nr.(FN).Cartea de identitate imi expira si nu se mai face cu adresa fara nr. As vrea sa-mi schimb adresa pe str. B, unde primaria imi da si nr.
( Cand am construit casa, nu aveam iesire la str.B din pricina unei conducte de gaz care a fost ingropata ulterior, si cf-ul a fost facut pe str.A).
Imi puteti spune ce implicatii are aceasta modificare la Cartea funciara, si daca e foarte complicat sa fac aceasta modificare?

Va multumesc.
O puteti face avand o adeverinta de la serviciul de urbanism, care sa ateste modificarea strazilor si a intrarilor. Este posibil sa va solicite si o completare a planurilor cadastrale in sensul modificarii intrarii in imobil.