Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Renuntarea la divort !!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Renuntarea la divort !!

Buna ziua , de o saptamana am fost la judecatorie si am bagat actele de divort in prezenta unui avocat .....Am termenul in septembrie.Intrebarea mea e: Daca sotul e de acord acum sa divortam pot renunta la proces si sa divortam de comun acord ?
Va multumesc
da, la notar ati fi divortat mai repede.
nu puteti face partaj la notar pana nu sunteti divortati.
Si atunci daca la notar as putea sa divortez mai repede .....pot renunta da proces daca si sotul e de acord sa divorteze din moment ce eu sunt reclamantul?As vrea sa termin cat de repede posibil...si daca si el acuma e de acord nu vreau sa se razgandeasca !