avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO dupa 8 luni de munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO dupa 8 luni de munca?

Buna ziua! Mi-am dat demisia dupa 10 luni de munca. Am primit asigurari ca la sfarsitul preavizului imi voi primi toate drepturile banesti la zi. Asta inseamna ca voi primi ceva si pentru ca nu am beneficiat de concediu?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: tibio , utilizator 17:25, 24 Iunie 2011
Da, vei primi contravaloarea in bani a zilelor de concediu de odihna neefectuat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna dimineata! mi-am depus dosarul de pensionare in noiembrie ... alexandraSuta alexandraSuta Buna dimineata! Mi-am depus dosarul de pensionare in noiembrie 2020 si sunt in concediu de odihna pana pe 23.12.2020. Daca intre timp imi vine decizia de ... (vezi toată discuția)
Dreptul la lichidare in caz de demisie pufuletz pufuletz buna seara, am lucrat timp de 13 luni din iulie 2008 pana in august 2009 ca lucrator social in primaria unei comune si am fost platita pana in ultima zi.dupa ... (vezi toată discuția)
Demisie in baza art 55b (acordul partilor). Tuca Doina Tuca Doina Buna ziua! Lucrez la o firma de constructii ca secretara din data de 11.11.2008 si in data de 01.06.2009 mi-am dat demisia in baza literei 55b si mi-a fost ... (vezi toată discuția)