Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO dupa 8 luni de munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO dupa 8 luni de munca?

Buna ziua! Mi-am dat demisia dupa 10 luni de munca. Am primit asigurari ca la sfarsitul preavizului imi voi primi toate drepturile banesti la zi. Asta inseamna ca voi primi ceva si pentru ca nu am beneficiat de concediu?
Multumesc!
Da, vei primi contravaloarea in bani a zilelor de concediu de odihna neefectuat.