Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Debitor rau platnic - dovada prin inregistrare a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Debitor rau platnic - dovada prin inregistrare a convorbirilor telefonice

Buna ziua! As dori sa intreb daca este admisibila administrarea probei audio a inregistrarii convorbirilor telefonoce purtate cu debitorul rau platnic si din care reiese ca acesta este de acord cu suma, ca imi plateste, dar nu intr-un moment apropiat! Va multumesc!:(
In acest caz, dvs trebuie sa solicitati rcaminului restituirea sumei, intrucat prejudiciul nu a fost produs de dvs, ci de alta persoana urmand ca, respectivul camin sa recupereze paguba de la persoana vinovata.
In acest caz, puteti folsi orice mijloc de proba pe care il considerati util pentru dovedirea situatiei.
puteti proba si cu un martor ca prietenul dvs a fost de acord sa achite prejudiciul.