Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegatie

ma poate ajuta cineva cum trebuie facut o delegatie sa reprezint firma in instanta? Eu fiind consilier juridic stagiar..abia......probabil e ceva usor dar e prima data pt mine. Va multumesc
Antet Nr. iesire ... / ...

Delegatie/Imputernicire

Subscrisa SC .... SRL/SA cu sediul in ... inregistrata la ORC sub nr. ... si avand CIF RO ..., delega/imputerniceste prin prezenta pe dl/d-na ... posesor al BI/CI seria ... nr. ..., eliberat/a de ... la data de ..., avand calitatea de consilier juridic in cadrul SC ... SRL/SA sa reprezinte interesele societatii in fata ... (instanta), in dosarul nr. ... / ... aflat pe rolul acestei instante.

Semneaza reprezentantul legal al societatii (Administrator/director general)
Multumsec tare frumos.Abuzez de amabiliattae dumneavoastra si va mai adreses inca o intrebare. Si in cazul in care am 2 dosare trebuie cate o delegatie/imputernicire pentru fiecare in parte? Logic ar fi ca da, dupa parerea mea.....
Da, bineinteles ca trebuie sa ai cate o delegatie in fiecare dosar; de asemenea, pentru eliminarea oricaror discutii in instanta privitoare la reprezentare, uzanta este sa se depuna cate o delegatie pentru fiecare faza procesuala (fond, apel, recurs, etc.).
Multumesc tare frumos
deci nu cate o delegatie la fiecare termen,nu?asa imi spunea cineva?e suficient una la primu termen la judecata in fond si alta la primul termen de la judecata in recurs....?