Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegatie

ma poate ajuta cineva cum trebuie facut o delegatie sa reprezint firma in instanta? Eu fiind consilier juridic stagiar..abia......probabil e ceva usor dar e prima data pt mine. Va multumesc
Delegatia de reprezentare trebuie sa fie pentru tot litigiul si nu numai pentru un singur termen.
Cand se face apelul partilor din dosar raspundeti ... SC reprezentata prin consilier juridixc cu delegatie la dosar ..in acest caz nu mai este nevoie sa aveti delegatie pentru fiecare termen de judecata.
Cum se procedeaza cu depunerea delegatiei la primul termen? Se inmaneaza judecatorului? Sau cum se procedeaza?
da, la primul termen se inmaneaza presedintelui completului.