Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale doua obiecte de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

doua obiecte de activitate

daca activez la un srl un ob de act secundar si il pastrez si pe cel principal at voi avea 2 ob de act principale??sau cum va aparea in actul constitutiv modificat??
va aparea obiectul principal si cel/cele secundar/e
Daca obiectul care doriti sa-l autorizati exista deja in actul constitutiv la obiecte secundare nu trebuie sa faceti nicio modificare la acest act. Obiect de activitate principal poate fi doar unul...ca este principal sau secundar obiectul de activitate trebuie autorizat in urma depunerii unei cereri de inregistrare si a unei declaratii model 2 sau trei dupa caz.