avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general INREGISTRAREA UNEI MICROINTREPRINDERI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

INREGISTRAREA UNEI MICROINTREPRINDERI

O societate care a fost in suspendare si si-a reluat activitatea in 01.03.2011, si care are un angajat din data de 01.06.2011, mai poate fi trecuta ca microintreprindere? multumesc
Cel mai recent răspuns: ovidiu7676 , utilizator 18:10, 27 Iunie 2011
Anul acesta veti merge pana la capat cu impozit pe profit si in ianuarie anul viitor veti putea opta pentru impozit pe venit-microintreprindere.
nu poate nici anul asta nici urmatorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Microintreprinderi rodica1106 rodica1106 Buna ziua, Am o microintreprindere infiintata in 2004. In 2007 a trecut la impozit pe profit, iar in ianuarie 2009 am suspendat activitatea. Doresc sa-mi ... (vezi toată discuția)
Am deschis o firmă in noiembrie 2022 fără angajat. Constantinesis Constantinesis Buna ziua! Am deschis o firmă in Noiembrie 2022 fără angajat, neplătitoare TVA deci intra la categoria Micro doar 2 luni. Deoarece nu pot avea angajat ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit sau impozit pe venit? lupascumihaela lupascumihaela buna ziua, cine ma poate lamuri la urmatoarea situatie: sunt platitor de impozit pe profit la societate fara salariati, in cazul in care doresc sa ... (vezi toată discuția)