Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata cheltuieli de judecata

Buna ziua,
ma poate indruma cineva cum as putea trimite niste bani prin posta unei persoane careia ii datorez cheltuielile de judecata?

Va multumesc anticipat!
Dati-mi un PM si va dau un numar de cont dna. Fi-ti fara grija, ii voi primi.
:))

Doamna, luati legatura cu respectivul si cereti-i sa va comunice un numar de cont unde sa ii faceti plata.
Va sfatuiesc sa faceti plata in cont, ca sa aveti dovada ca ati platit, altfel veti mai plati odata.
Mergeti la oficiul postal si completati un mandat, pe numele si adresa persoanei, suma datorata si scrieti la ”Loc pentru corespondenta – in legatura cu suma remisa” cheltuieli de judecata / nr dosar sau nr hotarare judecatoreasca.
Un mandat cu confirmare de primire e indicat
Oricum veti avea dovada ca ati trimis banii.
Diana rullz!=D>=D>=D>
cea mai buna solutie!