avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata cheltuieli de judecata

Buna ziua,
ma poate indruma cineva cum as putea trimite niste bani prin posta unei persoane careia ii datorez cheltuielile de judecata?

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters210360 , utilizator 11:57, 29 Iunie 2011
Dati-mi un PM si va dau un numar de cont dna. Fi-ti fara grija, ii voi primi.
:))

Doamna, luati legatura cu respectivul si cereti-i sa va comunice un numar de cont unde sa ii faceti plata.
Va sfatuiesc sa faceti plata in cont, ca sa aveti dovada ca ati platit, altfel veti mai plati odata.
Mergeti la oficiul postal si completati un mandat, pe numele si adresa persoanei, suma datorata si scrieti la ”Loc pentru corespondenta – in legatura cu suma remisa” cheltuieli de judecata / nr dosar sau nr hotarare judecatoreasca.
Un mandat cu confirmare de primire e indicat
Oricum veti avea dovada ca ati trimis banii.
Diana rullz!=D>=D>=D>
cea mai buna solutie!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achitare restanta intretinere GabrielaAWC GabrielaAWC Buna seara, Intampin o problema cu administratorul si presedintele blocului unde locuiesc. Vreau sa platesc o parte din datoria de la intretinere, iar dansii ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata datorate fostului sot buntingr buntingr Buna ziua .A-s dori sa va intreb daca eu datorez bani in urma cheltuielilor de judecata in urma unui partaj fostului sot si el pretinde banii sa-i fie trimisi ... (vezi toată discuția)
Refuzul administratorei de incasare a intretinerii ana_zna11 ana_zna11 Buna ziua, deoarece a fost o perioada mai grea am ramas in urma cu plata intretinerii. Atat presedintele asocoatiei de proprietari cat si administratorul au ... (vezi toată discuția)