Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Posibil sau nu?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Posibil sau nu?

Buna ziua. Studiind art 196 din L.31/1990 am observat ca este legal ca in cadrul unui S.R.L. asociatul unic care este si unicul administrator poate sa incheeie un contract de munca intre firma si el.
Intrebarea mea este cine va semna pentru angajator contractul individual de munca daca nu sunt angajati? Contabila? Multumesc mult.
Buna ziua, el va semna in primul rand la angajator si tot el ca persoana fizica la angajat
Va semna persoana desemnata sa semneze contractele de munca. Poate sa fie oricare angajat al societatii, sau administratorul adica d-voastra.
kappauser, utilizator