Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... orele de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

orele de noapte

stiu ca acum conform noului cod al muncii ,cei care lucreaza cel putin 30%din orele lor de munca se aplica sporul de 25%..Noua nu vor sa ne dea acel spor,desi lucrez la stat intr-un spital de urgenta din Bucuresti.Am inteles ca pontajul este facut cu 8 ore ,desi noi lucram 12 cu 24.Multumesc frumos.
Ar trebui sa va adresati ITM-ului pentru a-l obliga pe angajator sa va acorde sporul de noapte