Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prescrierea unei infractiuni
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prescrierea unei infractiuni

Buna ziua.
As vrea sa stiu daca cineva care a fost talharit acum 2 ani mai poate face plangere dupa atata timp impotriva persoanei respective?
Da,poate face plangere insa vor fi mari probleme cu probatiunea.Este foarte greu de dovedit dupa atata timp existenta infractiunii si dovedirea celor sustinute in plangere.