avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1047 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prescrierea unei infractiuni
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prescrierea unei infractiuni

Buna ziua.
As vrea sa stiu daca cineva care a fost talharit acum 2 ani mai poate face plangere dupa atata timp impotriva persoanei respective?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:21, 1 Iulie 2011
Da,poate face plangere insa vor fi mari probleme cu probatiunea.Este foarte greu de dovedit dupa atata timp existenta infractiunii si dovedirea celor sustinute in plangere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune draco draco pe data de 13 ianuarie am achizitionat un autoturism alfa romeo 156 cel care sa prezentat drept proprietar mia aratat o procura in limba italiana pe care mia ... (vezi toată discuția)
Talharie streetwis3 streetwis3 Domnilor am si eu nevoie de ajutorul vostru. In data de 23 dec. noaptea, intr-un bar, impreuna cu 2 prieteni am avut o cearta cu un individ. Un prieten i-a ... (vezi toată discuția)
Acuzat pe nedrept pauldorin87 pauldorin87 sunt acuzat intr un dosar penal prin declaratie mincinoasa precum ca as fi deposedat de o suma de bani pe un amic.am asistat la un schimb de telefon intre 2 ... (vezi toată discuția)