Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evaluare?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evaluare?

buna ziua,

am primit o informare si un act aditional la contractul de muncala la care anexat am primit fisa de evaluare in loc de criterii de evaluare a performantelorprofesionale individuale anuale.

este corect?
multumesc anticipat
conform noilor prevederi ale Codului Muncii angajatii trebuie sa primeasca act aditional la contractul de munca prin care li se aduc la cunostinte mpdificarile Codului muncii, anexe la fisa postului prin care sunt informati ca for fi evaluati periodic precum si criteriile dupa care vor fi evaluati si in final vori fi completate fisele de evaluare care vor fi aduse la cunostinta angajatului cu punctajul sau calificativul obtinut
MIKE_70 a scris:

buna ziua,

am primit o informare si un act aditional la contractul de muncala la care anexat am primit fisa de evaluare in loc de criterii de evaluare a performantelorprofesionale individuale anuale.

este corect?
multumesc anticipat

Trebuia sa primiti actul aditional care sa contina criteriile de evaluare si nicidecum fisa de evaluare ...
unde pot depune plagere pt abuz al celor care au semnat si intocmit actele, rus, jurist, manager?
parchet sau procuratura?

multumesc anticipat
Pentru incalcarea legistiei privind relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca puteti sesiza ITM-ul si/sau Inspectia muncii.

Daca considerati ca s-a savarsit o fapta care poate atrage raspunderea penala a celor care au savarsit-o atunci depuneti o plangere penala la Parchet sau la Politie.